İSTANBUL MAKİNE KİMYA

OG-5000 HAVA VE SU OZONLAMA SİSTEMİ

Cihaz kullanımı çok basit ve kullanışlıdır. Üzerindeki dijital timer sayesinde istenilen zamana ayarlanır ve çalıştırılır.

Ozon, mikroorganizmaları etkili bir şekilde öldürebilen iyi bilinen güçlü bir oksitleyicidir.

Ozon, ortam havasında ve suda ki istenmeyen tüm bakteri, mantar, küf, virüs vs gibi canlıları kısa sürede yok eder.

İstanbul Makine Kimya

Atık Su Kazanımı

Atık su geri dönüşüme ihtiyacı olan endüstriyel tesislerin arıtma sularında KOI giderimi, renk giderimi ve topla canlı giderimi için ozon gazı çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Biyolojik ya da kimyasal arıtmaya ek olarak uygulanacak ozon sistemi ile atık suyun yasal standartlara uygun hale getirilmesi sağlanmakta hatta atık su geri kazanılmaktadır.

Uygulama prosesleri, gramajları ve dozajları ile kullanılacak ozon jeneratörü modelini ihtiyaca göre beliryip 250gr/s den 5.000gr/s kapasiteye kadar üretiyoruz ve uygulamasını yapıyoruz.
Shape
İstanbul Makine Kimya

Tasarruf

Bu problemleri kimyasal kalıntı bırakmayan endüstriyel ozonist jeneratörleri ile çözüme ulaştırmak mümkündür. Böylelikle suda dezenfeksiyon ve renk giderimi ve KOI giderimi sağlandığı gibi koku probleminin de önüne geçilmektedir. Ayrıca ozon jeneratörlerinde herhangi bir sarf malzeme kullanılmadığından, maddi olarak da diğer dezenfeksiyon yöntemlerinden daha ekonomiktir.